Išmanyk savo verslą. Pardavimo mokesčiai eBay + PayPal
Pardavimo mokesčiai sistemoms, kuriomis mes naudojamės, konkrečiai šiuo atveju eBay ir PayPal yra mokami už tai, kad jie kuria aplinką saugią vartotojui (pirkėjui). To pasekoje, eBay turi daug klientų, PayPal turi daug klientų ir mums nereikia rūpintis (mes galime, bet tai nėra būtina) pirkėjų pritraukimu į tinklapį kuriame patalpinti mūsų pardavimo skelbimai – eBay. Tai yra tiesioginės jūsų pardavimo sąnaudos, todėl turime suprasti labai aiškiai kas, kur ir už ką.
Straipsnyje analizuojama situacija standartinė ir dažniausiai pasikartojanti mums, lietuviams: pardavimai eBay.com, registracijos šalis Lietuva.
Kiek mokėsiu eBay?
Taigi, dažniausiai naudojamose formulėse pastebėsite, kad mokesčiai ebay skaičiuoklėje yra skaičiuojami 10 procentų nuo galutinės prekės vertės (en. Final value fees). Kaip pavyzdį galite pasitikrinti skaičiuoklę tinklapyje http://finalfeecalc.com/ arba pačiame ebay http://pages.ebay.com/sellerinformation/news/Feecalculator.html . Nors iš tikrųjų, esant aukščiau minėtai situacijai (tai taip pat galioja visiems eBay tinklapiams), prie galutinės vertės mokesčio bus priskaičiuotas accounto registracijos šalies PVM (jeigu esate PVM mokėtojas turite susisiekti su eBay ir tai pranešti. Daugiau informacijos https://sellercentre.ebay.co.uk/business/about-vat).
Pavyzdys: pardavėte prekę už 100 USD, vadinasi galutinės vertės mokestis eBay (en. Final value fees) bus 10proc + Jūsų šalies PVM tarifas (Lietuvos atveju 21proc). Vadinasi 100USD*10proc=10USD – tai yra galutinės vertės mokestis. Dabar prie jo prisipliusuoja PVM 10USD*21proc =2,1USD. Finale sumokame eBay 10USD(Final value fee) + 2,1 USD (PVM) = 12,1USD.
Top rated plus skelbimai
SVARBU:
Top Rated Seller – tai mūsų pardavėjo paskyros statusas.
Top Rated Plus – tai skelbimo statusas, kurį atitinkant gauname galutinės vertės mokesčio nuolaidą.
Top Rated Plus skelbimas yra skelbimas, kuris siūlo tos pačios dienos arba 1 dienos dienos išsiuntimą (en. Handling time same or 1 business day) ir 30 dienų arba ilgesnius grąžinimus (en. 30days Returns or longer). Jeigu skelbimas atitinka šiuos reikalavimus, prekėms parduotoms iš šio skelbimo bus taikoma 10 procentų galutinės vertės mokesčio nuolaida.
Pavyzdys: prekė parduota už 100 usd. Galutinės vertės mokestis 100USD*10proc=10USD, pritaikoma 10 proc Top Rated Plus nuolaida 10USD-10proc(nuo 10USD)=9USD. Ir tada pritaikomas šalies pvm 9USD+21proc(nuo 9usd)=10,89USD.
Mokesčiai sumažėja turint eBay parduotuvę (Store)
Turint eBay parduotuvę, nesvarbu ar tai Basic, Premium ar Anchor galutinės vertės mokestis sumažėja tiek pat ir priklausomai nuo kategorijų, kuriose parduodamos prekės (žr. Paveikslėlį nr.1) ir svyruoja nuo 3,15proc iki 9,15 proc (nepamirštam + šalies PVM).
Taip pat nepamirškim „mokestinių lubų“. Egzistuoja 250USD maksimalūs mokesčiai per mėnesį vienam skelbimui. Jeigu Jūs turite karštą prekę (arba brangią prekę), kurios per mėnesį parduodate daugiau nei už 2500USD iš vieno skelbimo – galutinės vertės mokesčiai už šias parduotas prekes negali būti didesni nei 250USD (žinoma nepamirškim +PVM).
Šaltinis https://pages.ebay.com/lt/en-us/help/sell/storefees.html
Mokesčiai PayPal
PayPal mokesčiai svyruoja nuo 3,2proc iki 5,4 proc + 0,35eu (Europietiškas PayPal).
Straipsnis apie PayPal pardavimo mokesčius https://dsmokykla.lt/2017/11/12/visa-tiesa-apie-paypal-mokesciai-ir-ju-mazinimas/
Kaip skaičiuoti
Kaip nusistatyti pardavimo kainą? Iš kur žinoti kiek sumokėsiu mokesčių? Raginčiau skaičiuoti maksimalią mokesčių sumą .
Pavyzdys. PayPal Europietiškas. Ebay.com registracija lietuviška (EU). Pardavimai vykdomi į visą pasaulį. Prekės kaina pas tiekėją 50usd. Jūsų kaina numatoma 100usd.
Nuo 100USD tikėtini mokesčiai:
Galutinės vertės mokestis eBay nuo pardavimo sumos 100USD būtų 12,1USD.
PayPal maksimalus mokestis 5,4 proc +0,35eu (apie 0,41USD). Būtų 5,81USD.
Viso 17,81USD.
Tokiu atveju pardavus prekę už 100USD, nupirkus ją už 50USD ir sumokėjus tiesioginius pardavimo mokesčius be jokių nuolaidų 17,81USD – tokio pardavimo bendrasis pelnas sieks 32,19USD.
Pastaba.
Įvykus pardavimui turite susižiūrėti mokesčius, kad apskaičiuotumėte tikslų pelną, kuris dėl galimų kelių procentų svyravimų irgi svyruos. Nustatant prekės pardavimo vertę labai neteisingas sprendimas yra prekiauti su vos kelių procentų antkainiu, būtent dėl galimų mokesčių svyravimų. Netgi jeigu prekiaujate vietinėse rinkose mokesčiai gali svyruoti. Pavyzdžiui, Jūs prekiaujate Didžiosios Britanijos vietinėje rinkoje. Didžiojoje Britanijoje apstu emigrantų, kurių PayPal kūrimo adresas gali būti šalyje iš kitos grupės, o pagrindinė valiuta taip pat skirtis nuo Jūsų. Tokiu atveju, nors pardavimas ir yra vietinis, bet PayPal sistemoje pinigai vistik kerta sieną ir pinigų sienos kirtimo mokestis gali atsirasti. Tad ir vietinės rinkos prekeiviai turi atkreipti dėmesį į PayPal sumokamus pardavimo mokesčius, bei jų svyravimus.
Autorė
Indrė Prichockaitė
Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.