Naujienos

Ebay skelbimų talpinimo mokesčiai

ebay-mokesciai-skelbimu-talpinimas
eBay

Ebay skelbimų talpinimo mokesčiai

Itin dažnai pasitaikanti naujokų klaida yra neapsižiūrėjimas. Talpinant skelbimą nepastebima, kad buvo priskaičiuoti mokesčiai, o paskui belieka tik stebėtis. Šio straipsnio tikslas supažindinti skaitytoją su ebay mokesčiais, kurie gali būti priskaičiuoti. Taip pat – tokių mokesčių priskaičiavimo tvarka ir skirtumais skirtingose šalyse.


Ebay mokesčių dydžiai skirtingose šalyse skiriasi
Ebay pardavėjai prekybai naudoja įvairius ebay tinklapius visame pasaulyje. Plačiausiai lietuvių pardavėjai prekiauja ebay.co.uk (Didžioji Britanija), ebay.com (JAV), ebay.de (Vokietija). Be šių trijų tinklapių yra dar 46 kitų šalių ebay tinklapiai. Bet aptarsime šiuos tris naudojamus dažniausiai.
Priklausomai nuo kiekvieno tinklapio taisyklių, kurios kartais gali skirtis iš esmės priklausomai nuo šalies įstatymų, mokesčiai taip pat gali būti skirtingi, todėl jeigu žinote, kad ebay.com suteikia 200 nemokamų skelbimų talpinimų naujokui – taip nebūtinai bus ebay.co.uk. Ebay.co.uk verslo paskyroms, nors ir naujokų, neduoda talpinti nemokamai nei vieno skelbimo. Štai čia ir atsiranda akylumo bėdos, nes startuodami kažką girdėję apie tai kaip prekiauti ebay.com, bet nesusipažinę su ebay.co.uk tvarka galim pražiopsoti, kad buvo priskaičiuoti mokesčiai.


Mokesčių rūšys ir dydžiai
Talpinant skelbimą skirtinguose tinklapiuose gali būti pasinaudota net keletu papildomų, mokamų paslaugų (PASTABA. Šiame straipsnyje neaptariame pardavimo mokesčių, kalbame tik apie mokesčius, kurie gali būti pritaikyti dedant skelbimą. ) .


Bold Title (paryškintas skelbimo pavadinimas)


Ši paslauga, gali būti taikoma tik skelbimams talpinamiems į ebay.com tinklapį. Tam, kad skelbimo pavadinimas būtų paryškintas jums reikia pažymėti varnelę skelbimo talpinimo lange po Title skiltimi. Šalia varnelės bus parašyta kokio dydžio mokestį reikia sumokėti. Mokesčio dydis paryškintam skelbimo pavadinimui priklauso nuo kategorijos ir gali siekti nuo keletos dolerių iki kelių dešimčių. Šia paslauga galite tiesiog nesinaudoti ir už ją nereikės mokėti.


Subtitle (skelbimo paantraštė)


Subtitle laukelį, skelbimo talpinimo lange rasite iškarto po Title laukeliu. Šia paslauga naudotis nebūtina. Jeigu pradedate pildyti Subtitle laukelį jums atsiras papildomas mokestis priklausomai nuo tinklapio kuriame talpinamas skelbimas. Ebay.com mokestis siekia – $1.21, ebay.co.uk – £2.42, ebay,de – EUR 1,82. Apie mokestį jus įspėja ir užrašas šalia žodžio Subtitle. Pasirinkus šią paslaugą prekių paieškos lange šalia jūsų skelbimo pavadinimo bus ir paantraštė. Ebay pardavėjai šią paslaugą naudoja retai, kadangi ji yra pakankamai brangi ir ne itin efektyvi. Tas pats pasakytina ir apie Bold title.


Antra kategorija


Keldami skelbimą rasite laukelį kuriame galite (bet neprivalote) pasirinkti dar vieną kategoriją kurioje bus patalpintas jūsų skelbimas. Ši papildoma paslauga yra apmokama priklausomai nuo kategorijos, tad sužinosite kiek turėtumėte mokėti tik išsirinkę antrą kategoriją. Visuose tinklapiuose skirtingose kategorijose šis mokestis yra vis kitoks. Jeigu pasirinkus antrą kategoriją ir pamačius, kad tokio mokesčio mokėti jūs nenorite, galite antrą kategoriją tiesiog pašalinti ir papildomo mokesčio mokėti nereikės. Pašalinti turite nepatalpinę skelbimo – jei patalpinote su mokesčiu, mokestis nebegali būti atšauktas.


Gallery Plus


Šią paslaugą rasite po skelbimo nuotraukų galerija. Tiesiog pažymėsite varnelę. Taip pat ten yra ir informacija kokio dydžio mokestis prisiskaičiuos. Ebay.com tinklapyje jos kaina $0.84, ebay.co.uk – £3.03, ebay.de – EUR 1,21.


Atidėti skelbimą


Egzistuoja tokia galimybė įdėti skelbimą dabar ir nustatyti, kad pradėtas rodyti ebay pirkėjams jis būtų kažkokiu nustatytu laiku (ne iš karto). Ebay.com ši paslauga nekainuoja, ebay.co.uk kaina £0.12, ebay.de – EUR 0,12.


Skelbimo talpinimas


Nuo visų šiame skirsnyje aptartų mokesčių mes galime pasislėpti tiesiog nenaudodami papildomų paslaugų. Didžioji dalis ebay pardavėjų tų paslaugų nenaudoja ir naudoti neketina. Tačiau nuo skelbimo talpinimo mokesčių nepabėgsim. Kiekvienas tinklapis duoda (arba ne) tam tikrą skaičių startuojančiam pardavėjui patalpinti nemokamai. Viršijus nemokamą skelbimų įdėjimų skaičių reikia arba pirkti store (apie store plačiau kitą kartą), arba už kiekvieną papildomą skelbimą pradedamas skaičiuoti skelbimo įdėjimo mokestis (insertion fee). Neturint store ebay.com tinklapyje skelbimo talpinimo mokestis mokamas nuo 201 skelbimo ir jis siekia $0.35. Ebay.co.uk privatiems pardavėjams skelbimo talpinimo mokestis mokamas nuo 1001 skelbimo ir jis siekia £0.35, tuo tarpu ebay.co.uk verslo pardavėjai nuo 1 savo skelbimo moka £0.30. Ebay.de skelbimo talpinimo mokestis EUR 0,49.

Pastaba. Apžvelgti mokesčiai taikomi fiksuotos kainos skelbimams (Fixed Price, buy it now). Aukcionų skelbimams mokesčiai skiriasi.

 

Kur pasitikrinti kiek reikia mokėti už talpinamą skelbimą

Kai jau esate supildę visą savo skelbimo turinį skelbimo talpinimo lange, tačiau dar neesate paspaudę mygtuko List item, jau matote mokesčių sumą, kurią jums reikės sumokėti už šį skelbimą. Čia yra tas momentas, kai turite pasitikrinti ar neesate nieko netyčia papildomai prisispaudinėję.

 

Skelbimai atsinaujina kas 30 dienų kartu su mokesčiais

Labai svarbu nepamiršti, kad šie mokesčiai nėra vienkartiniai. Šiuos mokesčius jums ebay įtrauks į jūsų sąskaitą kas 30 dienų tkol, kol šis skelbimas bus aktyvus.

 

Akcijos talpink 10 000 skelbimų nemokamai

Atkreiptinas dėmesys, kad kartais ebay įvairiuose savo tinklapiuose jus pakviečia patalpinti tarkim 10 000 skelbimų nemokamai (PASTABA: nepainiokime: nemokami skelbimų patalpinimai ir pardavimo limitai yra du skirtingi dalykai.) per ateinančius 3 mėnėsius (akcijos gali būti tokios ar labai panašios). Tačiau turite nepamiršti, kad pasibaigus akcijos galiojimo terminui, jūs savo paskyroje nemokėsite už standartinį skaičių skelbimų (pvz. ebay.com neturint store nemokėsite tik už 200 skelbimų). Pasibaigus akcijos galiojimo terminui jums į sąskaitą bus įtraukti mokesčiai už visus skelbimus, kurie nebetelpa į jūsų turimų nemokamų skelbimo įdėjimų rėmus. Būkite atidūs arba laiku priimkite didesnės Store pirkimo sprendimus.

 

Ačiū, kad skaitėte. Visada Jūsų, IndrėLeave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *