Naujienos

eBay mokami mokesčiai. 2022

Ebay mokami mokesčiai
eBay

eBay mokami mokesčiai. 2022

Ebay pardavimo mokesčiai yra savotiškos džiunglės, kuriose gali būti sunku orientuotis. Todėl šiuo straipsniu sieksiu įvesti aiškumo ir turėti paruoštuką. Analizuojama mokestinė sistema prekiaujant ebay.com Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais. 

 

EBAY MOKESČIŲ RŪŠYS

Pirmiausia turime suprasti, kad mokestinė ebay sistema yra gana kompleksiška. Egzistuoja keletas mokesčių rūšių:

 1. Mokesčiai mokami už parduotas prekes (Final value fees)

 2. Konvertacijos mokestis

 3. Mokesčiai mokami už reklamą

 4. Mokestis už ebay store

 5. Mokesčiai už skelbimų talpinimą (čia įeina ir Insertion fee ir papildomi mokesčiai kaip Subtitle fee).

Kiekvieną rūšį aptarsime atskirai. 

 

MOKESČIAI MOKAMI UŽ PARDUOTAS PREKES (Final value fees)

Final value fee arba Galutinės vertės mokestis mokamas tuo atveju kai prekė yra parduodama. Tokiu atveju priklausomai nuo kategorijos mokamas tam tikras procentas nuo galutinės sumos plius 0,30usd (0,30usd yra transakcijos mokestis – jis kiekvienam gautam apmokėjimui yra lygus 30 dolerių centų). 

 

Į bendrą galutinę kainą nuo kurios skaičiuojama final value fee įeina VISI mokesčiai t.y. Sumuojasi siuntimo mokesčiai, papildomi mokesčiai (pvz. Sales tax ir nesvarbu, kad juos surenka ir sumoka į atitinkamą biudžetą ebay). 

Žemiau pateikiama lentelė iš ebay politikos https://www.ebay.com/help/selling/fees-credits-invoices/selling-fees?id=4822&st=3&pos=3&query=Selling%20fees&intent=fees&lucenceai=lucenceai&docId=HELP1456 kurioje nurodyti procentai skirtingose kategorijose. Po lentele rasite skaičiavimo pavyzdį. 

 

 

Pirmoje eilutėje nurodoma, kad daugumoje kategorijų final value fee yra 12,9proc. 

Pavyzdys nr 1. Pavyzdžiui imkime, kad ir prekiavome kategorijoje, kurios final value fee yra 12.9% ir pardavėme prekę už 100 usd. Tarkime pardavimas įvyko į šalį kurioje nėra papildomų mokesčių, kuriuos ebay turi pridėti, o siuntimas nemokamas. Vadinasi:

100*12,9%=12,9USD

Tada nepamirštam (12,9USD+0.3)+PVM bus Final value fee. 

Tai reiškia, kad (12,9usd +0.3usd) * 1,21= 15.97 usd bus ta suma, kuri bus išskaičiuota kaip final value fee. 

Pavyzdys nr 2.  Prekiavome kategorijoje, kurios final value fee yra 12.9% ir pardavėme prekę už 100 usd. Sales tax pardavėjo šalyje yra 5%, o jūsų nurodytas pristatymo įkainis 20usd. 

Skaičiuojam:

Sales tax bus skaičiuojamas nuo prekės vertės ir siuntimo kainos sumos t.y. (100+20)*5%=6usd

Galutinės vertės mokestis skaičiuojamas bus nuo visos sumos: Prekės vertė+siuntimo kaina+sales tax t.y. 100+20+6=126usd.

Galutinės vertės mokestis bus:

 (126usd + 0.3 usd) * 12,9% (kategorijos procentas) = 16.29usd

Prie šios sumos pridedant PVM (jei ebay registracijos adresas lietuviškas 21 proc) 16,29usd * 1,21=19.71usd. 

 

Apibendrinant: 

 

Final value fee su PVM = ((Pardavimo kaina + siuntimo kaina + sales tax) * Kategorijos procentas) *1.21(Lietuvos PVM).

 

Bet tuo mes nebaigiam. Yra tokie konvertacijos mokesčiai.

 

KONVERTACIJOS MOKESTIS

Kai parduodate prekes tarptautinėje „eBay“ svetainėje, „eBay“ gali konvertuoti jūsų lėšas į kitą valiutą, kad surinktų mokesčius arba pinigų išvedimui jūsų valiuta.

 

Pavyzdžiui, jei jūsų registruotas adresas yra Lietuva ir svetainėje eBay.com sukuriate skelbimą, už kurį mokami mokesčiai, eBay konvertuos jūsų lėšas iš USD į EUR. Konvertuodama pardavimo pajamas iš USD į EUR ebay naudos pardavimo metu galiojantį operacijos keitimo kursą.

 

„eBay“ operacijų keitimo kursas susideda iš bazinio valiutos kurso ir konvertavimo mokesčio. Konvertavimo mokestis yra fiksuotas procentas, taikomas baziniam valiutos kursui. 

 

Priklausomai nuo jūsų registracijos šalies konvertacijos procentas gali skirtis tačiau daugiausiai šalių (tuo tarpu ir kai registracijos šalis Lietuva) šis, pardavėjo valiutos konvertavimo mokestis, yra 3%. 

Kitus procentus, pagal kitas šalis galite rasti https://www.ebay.com/help/selling/fees-credits-invoices/selling-fees?id=4822&st=3&pos=3&query=Selling%20fees&intent=fees&lucenceai=lucenceai&docId=HELP1456#links 

 

REKLAMOS MOKESČIAI

 

Šiame straipsnyje per daug nesiplėsime kalbėdami apie reklamas, tačiau ką privalote suprasti, kad skirtingos reklamos kampanijos apmokestinamos skirtingai. Reklamas ebay galima būtų suskirstyti į keletą rūšių:

1 rūšis. Pasiūlymai. Kai kuriame kuponus, darome išpardavimus tai yra reklama, tačiau šios funkcijos nėra mokamos. Jos įeina kartu su ebay store. 

2 rūšis. Promoted listings STANDARD – šiuo atveju mes patys skiriame procentą, kurį pasižadame sumokėti JEI PREKĖ BUS PARDUOTA kai skelbimas bus iškeltas kaip “Sponsored”. Papildomo mokesčio procentas priklauso nuo mūsų ir jį nusistatome kurdami šią kampaniją. 

3 rūšis. Promoted listings ADVANCED BETA. Šiuo atveju mes mokame už paspaudimus, nepriklausomai nuo to klientas nusipirko ar ne, mes mokame jeigu asmuo suvedęs raktinius žodžius, kuriuos priskyrėme kampanijai, į paiešką paspaudė mūsų skelbimo nuorodą. 

 

MOKESČIAI UŽ EBAY STORE

 

Ebay store mes nusiperkame ir turime, o už tai kad turime, mokame mėnesinius mokesčius. Jie gali būti didesni, jei pasiliekame teisę atsisakyti store bet kada ir mažesni, jei įsipareigojame store turėti metus. Mėnesinis mokestis priklauso nuo: kuriame ebay store įsigijote ir kokį planą pasirinkote. Lentelėje matote ebay.com tinklapio Store pasirinkimus. Nepamirškite, kad prie šios sumos bus pridėtas Jūsų šalies PVM (jei Lietuvoje +21 proc.). 

Kas žinotina, tai jog nusipirkus ebay store daugėja nemokamų skelbimo įdėjimų ir mažėja papildomų skelbimo įdėjimo mokesčiai. 

 Ką gaunate su eBay parduotuvėmis https://www.ebay.com/sub/subscriptions rasite šioje nuorodoje pateiktose lentelėse.

SVARBU! Skirtingose šalyse (ebay.de, ebay.es, ebay.co.uk, ebay.com, ebay.jp ir t.t.) tai kas įeina į store ir įkainiai skiriasi. Todėl kiekvienu konkrečiu atveju privalu gerai analizuoti pateikiamus skaičius. 

 

MOKESČIAI UŽ SKELBIMŲ TALPINIMĄ

 

Dar kartą atkreipiu dėmesį, jog skirtinguose ebay tinklapiuose egzistuoja skirtingos taisyklės. Ypač kai kalbama apie nemokamų skelbimo talpinimo kvotas naujoms paskyroms. Kalbant apie ebay.com nauja paskyra gali patalpinti 200 skelbimų nemokamai. Vėliau kiekvienas papildomas skelbimas ir jo talpinimas kainuoja 0,35 usd. Talpinant skelbimą visada matysite ar už šį skelbimą jums reikia ką nors mokėti ar ne, o jei reikia, paspaudę tą sumą matysite jos detalizaciją. 

Talpinant skelbimą, skelbimo talpinimo lange yra daug papildomų mokamų paslaugų:

 • Skelbimo pavadinimo paryškinimas paieškoje (kaina priklauso nuo kategorijos)

 • Subtitle (kaina priklauso nuo kategorijos)

 • Antros kategorijos pasirinkimas (kaina priklauso nuo kategorijos)

 • Galery Plus (1.21USD mėnesiui)

 • Papildomas matomumas International site visibility (yra ne visuose tinklapiuose)

 

Talpinant skelbimą nesudėtinga netyčia pasirinkti papildomų paslaugų, todėl talpindami turite būti atidūs ir stebėti mokesčių eilutę. ABIBENDRINIMAS

Svarbiausi dalykai, kurių ebay pardavėjai turi nepamiršti:

 • gerai skaičiuoti ir stebėti taikomus final value fee. 

 • Žinoti, jog kai pirkėjui grąžinti pinigai, turi grįžti ir mokesčiai

 • stebėti , kad neprisimaigyti papildomų nepageidaujamų paslaugų talpinant skelbimus

 • Perkant store suvokti, kad bus taikomas mėnesinis mokestis

 • Leidžiant reklamas nepamiršti pasiskaičiuoti, jog tai nebūtų nuostolinga

 • Nepamiršti, jog prie mokesčių pliusuojasi PVM (prie visų mokesčių pliusuojasi PVM, nebent esate PVM mokėtojas, tada PVM turite susivesti į eBay paskyrą ir prižiūrėti, kad jo neskaičiuotų). 

 

Linkiu nepasiklysti šiose džiunglėse!

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *