Ar Dropshippingas veikia?
Ar Dropshippingas veikia?
Straipsnis skiriamas visiems norintiems užduoti šį klausimą.
Dropshippingas yra verslo modelio pavadinimas. Ekonominis terminas būtų “trikampė prekyba”. Trumpas apibūdinimas: dropshippingas – tai prekių perpardavimas jų neturint. Galima būtų pridėti – perpardavimas internetu. Šis verslo modelis yra senas. Daugelis verslininkų vienaip ar kitaip naudoja šį modelį. Faktiškai galima teigti, kad bet koks perpardavėjas – prekių ar paslaugų – kuris prekių pas save nesandėliuoja ar paslaugų neteikia yra dropshipperis.
Dažnai žmonės besidomintys šiuo verslu pradeda nuo įvairiausių forumų skaitymo. Tą dieną, kai startavau ir aš skaičiau. Skaičiau kaip rašoma – ta neveikia (nebeveikia); jau per vėlu; tai nuostolinga (?). Tuo metu jau buvau apakinta tikėjimo savimi, kad šį verslą pastatysiu ir į šiuos komentarus nekreipiau dėmesio. Man tikriausiai padėjo tai, kad aš nuolatos šviečiuosi ir skaitau, kuriu tikslus ir jų siekiu Tai leido man suprasti, kad nei vienas žmogus rašantis šiuos komentarus nėra ir nebuvo pastatęs tikro verslo ar pasiekęs didelių, siektinų tikslų.
Tai reiškia, kad žmonės, kurie neturi nei praktikos, nei pakankamai patirties, tačiau turi pakankamai laisvo laiko užsiimti nesąmonių rašinėjimu. Negi tai tikrai verti dėmesio patarimai? Pavyzdžiui, kadaise norėjome atsidaryti gamyklą, tačiau susidūrėme su kliūtimis, kurių neišsprendėme. Tačiau tai juk mūsų kaltė, kad mes nesusitvarkėme. Negi man dabar skaityti visus forumus ir ieškoti visų norinčių tapti gamintojais ir rašyti jiems, kad tokia gamykla neveiks? Nors iš esmės pasaulyje sėkmingai veikia ne viena gamybos linija. Jei tikrai taip daryčiau – tikrai pademonstruočiau kiek laisvo laiko turiu, nes nieko neveikiu, nieko nepasiekiau ir išvis neaišku kam taip daryti. Tikiuosi atkalbėjau skaitančius įvairius forumus priimti tokius komentarus kaip sektiną pavyzdį. Dažnai juos rašo ne tik, kad su šiuo verslu mažai susipažinę žmonės, o išvis niekada nesusidūrę.
Internetinius “pletkus” ir jų informatyvumą aptarėme. Dabar pakalbėkime apie statistiką. Studijų metais, mano statistikos dėstytoja visada kartodavo: “Statistika labai įdomu. Ji nemeluoja.”.
Dropshippingas, kuriuo mes užsiimame priklauso nuo to žmonės perka/pirks internetu ar ne.
1pav. Kiek procentų visų pardavimų sudaro e – pardavimai tam tikrose šalyse (2017). Šaltinis: statista.com
1 paveikslėlyje matyti, kad internetu daugiausiai perka kiniečiai. Kinijoje 23,1 procento visų pirkimų yra padaroma internetu. Tuo tarpu švaistūnais laikomi amerikiečiai internetu apsiperka tik 9 kartus iš 100. Jeigu kas nors man pasakytų, kad šie procentai mažės, kad žmonės nebepirks ar ims pirkti internetu mažiau – sakyčiau, kad šis žmogus beprotis arba gyvena urve. Tęskime.
2 pav. Elektroninių pardavimų pajamos ir projekcija 2014-2021 metais, milijardais dolerių. Šaltinis: statista.com
3 pav. Pirkėjų nuotoliniu būdu pasaulyje skaičius ir projekcija 2014-2021 metais, milijardais. Šaltinis: statista.com
Antras ir trečias paveikslai rodo tiksius skaičius iki 2017 ir projekcijas nuo 2018. Kasmet internetu parduodama vis daugiau, internetas tampa prieinamas vietose, kur anskčiau jis prieinamas nebuvo. Internetas greitėja ir tampa/tapo kiekvieno dalimi. Kas met ne tik parduodama vis daugiau, bet ir pirkėjų, kurie perka internetu yra vis daugiau. Kaip sako Jack Ma: “Dabar yra elektroninės komercijos pradžia. Tai tik pradžia.”.
Taigi, statistika nemeluoja.
Dropshippingo mokykla niekada nesiekė, nesiekia ir nesieks įrodyti, kad dropshippingas veikia. Tai akivaizdu. Čia būtų tas pats, kas siekti įrodyti jog cukrus yra saldus. Dropshippingo mokykla siekia pateikti pakankamai daug geros ir teisingos informacijos mokyklos bendruomenės nariams, kad jų verslas sėkmingai startuotų, augtų ir plėstųsi. Taip greitai kaip įmanoma prisitaikytų prie naujovių, aptartų esamas aktualijas ir dirbtų nepailsdami, nenuleisdami rankų.
Kartais tikimasi, kad dropshippingas bus lengvas kelias į didelius pinigus. Taip nėra. Tai sunkus kelias į didelius pinigus. Nusiteikte, kad reiks dirbti. O jei dirbti nenorėsite – tada beliks eiti rašyti komentarų į forumus.
Pirmyn, mielieji. Įkvėpkite, nusiteikite atiduoti visą save šiam verslui, dirbkite ir mokykitės ir sėkmė netruks jus aplakyti. Sėkmė yra uždirbama.
Straipsnį ruošė: Indrė Prichockaitė
Griežtai draudžiama kopijuoti, publikuoti, viešinti, dalintis, plagijuoti šį straipsnį ir jame esančią medžiagą be tinklapio savininko UAB “Tarptautinės prekybos mokykla” sutikimo arba nenurodžius šaltinio dsmokykla.lt