Naujienos

Sezoniškumo įtaka arba kaip rinktis prekes

chris-lawton-1115819-unsplash
Dienoraštis Dropshippingas

Sezoniškumo įtaka arba kaip rinktis prekes

Viskas gyvenime turi ciklą. Dropshippingas ar bet koks kitas prekybos modelis ne išimtis. Vasarai – bikiniai, rudeniui – kanceliarinės prekės. Tai tik keli pavyzdžiai, kurių turėtumėm nepržiopsoti.

SAUSIS – sausį lyginti su praėjusiais mėnesiais nesuprantama kas vyksta. Prekyba nurimusi, atrodo ką bedarytum niekas nepadeda. Šiam mėnesiui reikėjo ruoštis spalį ir lapkritį įdedant daug darbo. Taip pat šį mėnesį pradedam ruoštis pavasario sezonui.
VASARIS – dar baisesnis nei sausis.
Kodėl? paprasta : spalį , lapkritį ir gruodį yra “shopinimosi” mėnesiai – gruodį dažnai žmonės gauna kelias algas (ne tik Lietuvoje) vadinasi jie iki naujų metų išleidžia ir sausio mėnesio algą. Tada sausį badas – viskam trūksta. Gavus vasario algą – badas, nes reikia viską dengt ir kur trūko sausį ir vasarį išgyvent. Visur prekyboje vasaris tikrai nėra geriausias metas. Gali pagelbėt Valentino diena jeigu jai buvo tinkamai pasiruošta (lapkritis – gruodis yra metas ruoštis Valentino dienai).
Yra žmonių kurie sakys, kad vasaris ir sausis buvo daug geresni nei praėję lapkritis ir gruodis. Būna ir taip – tačiau dar neteko sutikti žmogaus, kuris dėl šio sakinio nebūtų labai sunkiai dirbęs. Šios taisyklės tikrai gali būti sulaužytos, tačiau jei nieko nekeičiat ir tikitės sistemingo augimo sausį – vasarį, bet didesnio darbo nebus didesnio rezultato tikrai. O gal net prastesnis.
KOVAS, BALANDIS,GEGUŽĖ. viskas atsigauna. Pavasaris. Per šventes dažnai būna daug piršlybų, tada nuotakos puola ruošti vestuves. Vestuvės būna vasarą daugiausiai, bet iš Kinijos pirkti tai reikia anksčiau. Be to, ar žinote kaip būti laimingu visą gyvenimą? teisingai – reikia turėti sodą! Sodininkystės prekės, švaros prekės, namų dekoravimas, švenčių dekoravimas tai pavasario “arkliukai”. Ir nieko keisto juk nepasakiau – kai saulytė spigina į purviną langą, juk čiumpi iš aliexpress parsisiųstą magnetinį langų valytuvą ir dirbi. Taip pat žiūri, kad tavo gėlių vazonai būtų gražesni, o moliniai nykštukai kieme aukštesni nei kaimynės. Ir bikiniai. Didelių dydžių, mažų dydžių… visos vasaros prekės “į trasą” visu pajėgumu.
BIRŽELIS, LIEPA. Vasaros prekių pardavimai važiuoja pirmyn. Nėra labai kuo skųstis. Pavasaris dažniausiai geresnis nei vasara, bet sistemingai dirbant jaučiamas sistemingas augimas. Pradedam ruoštis mokyklos sezonui (ne visame pasaulyje jis prasideda vienodai).
RUGPJŪTIS. Tai mėnuo kuomet reikia ruoštis šventėms. Jau pradedam ruoštis Halloweenui ir Kalėdoms. Dar nereikia tikėtis kad labai pirks kalėdines girliandas ir eglutes – bet jau laikas. Taip pat nepamirškit – ką sėsi, tą ir pjausi. Rugpjūtį prisikraunam “slovikų” uždarytuvų, “bonkučių” , etikečių ir kitokių dalykų marinavimui, fasavimui, šaldymui ir panašiems dalykams. Žmonės nuima derlių.
Tik tarp kitko – įdomus faktas. Daugiausiai gimdymų būna liepą. Visame pasaulyje. Daugiausiai pastojančių moterų yra spalį, lapkritį ir gruodį.
RUGSĖJIS. Ne pats geriausias prekybinis metas jei nepasiruošta Kalėdoms. Prasideda kalėdiniai, halloween pirkimai, atostogų pirkimai ir bikinių rimsta. Nepamirškit, kad rudenį laikas kam? Visiškai teisingai – pasiruošti ir žiemos sporto pirkėjų antplūdžiui.
SPALIS, LAPKRITIS, GRUODIS. Gyvenu kaip insktas taukuose šiais mėnesiais, jaučiu euforiją, nes teisingai jiems pasiruošiau. Geriausi mėnesiai prekybai metuose. Prekiaujantiems iš Kinijos gruodis jau nurimęs, vietinėms gruodis nerealiausias.
Ir vėl kartojam…. Kasmet.

Cikliškumas mėnesyje: geriausios mėnesio dienos pardavimams aplink 10 ir 23 – kai kuriais atvejais 1.

Cikliškumas savaitėje: geriausia diena pardavimams – sekmadienis. Jei tiksliau sekmadienio vakaras. Pataikyti, kad skelbimai atsinaujintų (ending soonest) sekmadienio vakarais yra labai gerai.

 

Straipsnį ruošė: Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti, publikuoti, viešinti, dalintis, plagijuoti šį straipsnį ir jame esančią medžiagą be tinklapio savininko UAB “Tarptautinės prekybos mokykla” sutikimo arba nenurodžius šaltinio dsmokykla.lt

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *