Naujienos

VeRO pažeidimai – kas tai ir kaip to vengti

ebay vero politika
Dropshippingas eBay

VeRO pažeidimai – kas tai ir kaip to vengti

VeRO („Verified Rights Owner“) politika saugo visas autorines teises. Šios politikos nesilaikymas gali sužeisti mus kaip pardavėjus, o jeigu esate naujokai – dėl šios politikos pažeidimų gali būti būsime visam laikui pašalinti iš ebay. Šiame straipsnyje aiškinsimės ką saugo VeRO politika ir kaip saugotis, kad netyčia (ar tyčia) nepažestumėm šios politikos.

VeRO politika

Prekės ženklo pažeidimas. Prekės ženklu gali būti laikomi pavadinimai, žodžiai, frazės ar simboliai naudojami atpažinti prekes ar paslaugas. Pavyzdžiui „Nike“ šūkis „Just Do It.“ Negali būti naudojamas ant telefono dėkliuko, kurį pardavinėjate. Tai būtų laikoma prekės ženklo pažeidimu. Taip pat negalime naudoti registruoto prekės ženklo pavadinimo ar jo simbolikos, jeigu neturime teisės prekiauti tuo prekės ženklu.

Padirbiniai ir kopijos. Draudžiama pardavinėti prekes, kurios yra padirbiniai ar kopijos (counterfeit, replicas – šių žodžių negalima naudoti skelbimuose). Prekiaujantiems iš Kinijos yra didesnė rizika slystelti pagal šį punktą, kadangi talpindami skelbimą į savo paskyrą, galime nežinoti, kad būtent tokias, pavyzdžiui, rankines – gamina kažkoks dizaineris.

Piktnaudžiavimas prekės ženklu. Negalima naudoti žodžių frazių kaip: „Looks like Gucci“, „Same as original“ ir panašių. Tai laikoma piktnaudžiavimu prekės ženklu. Tačiau galima prekės ženklo pavadinimą naudoti su žodžiais „fits“ arba „for“ pavyzdžiui: Case Fits for Apple Iphone 5S.

Piktnaudžiavimas logotipais. Mūsų prekės ar prekių nuotraukos negali turėti simbolikos, kuria prekiauti mes neturime teisės. Svetimo logotipo naudojimas be jo savininko sutikimo yra draudžiamas. Tokio pat ar labai panašaus logotipo sukūrimas, taip pat gali būti traktuojamas, kaip autorinių teisių pažeidimas.

Autorinių teisių pažeidimai. Autorinių teisių įstatymai saugo autorių kūrybinį darbą. Negalima prekiauti knygomis, filmais, muzika ir jų kopijomis, be autoriaus sutikimo.

Paveikslėliai ir tekstai. Naudoti svetimas nuotraukas ir tekstus be atskiro sutikimo yra draudžiama. Pavyzdžiui: negalima naudoti tekstų iš oficialių tinklapių, naudoti nuotraukų be leidimų, naudoti paveikslėlių ir tekstų paimtų iš kitų eBay vartotojų, kopijuoti tekstą iš oficialių katalogų.

Dizaino teisės ir patento teisės. Negalima pardavinėti prekių ar jų kopijų, kurių dizainas kažkam legaliai priklauso ar prekių, kurios yra patentuotos.

Šaltinis: http://pages.ebay.com/seller-center/listing/create-effective-listings/vero-program.html#m17-1-tb1

 

Kas atsitinka kai politika pažeidžiama

Jeigu kažkas pranešė, kad mūsų skelbimas pažeidžia jų autorines teises, eBay ištrina mūsų skelbimą ir atsiunčia apie tai informuojančią žinutę. Už minėtą pažeidimą gali būti taikoma arba netaikoma nuobauda. Nuobauda gali būti draudimas talpinti prekes eBay tinklapyje 3/7/30 dienų, o blogiausiu atveju, jūsų paskyra gali būti užblokuota.

Laiške, kurį gaunate yra nurodytas kontaktas (elektroninis paštas) to, kas jus „paskundė“. Jūs galite kreiptis tuo adresu ir aiškintis, kas ir kodėl buvo ne taip, atsiprašyti ir prižadėti, kad tai nesikartos. Kontaktuojant būtina nurodyti: jūsų ebay vartotojo vardą, jūsų ebay elektroninio pašto adresą, skelbimo, kuris buvo pašalintas numerį. Jeigu nurodytu elektroniniu paštu su Jumis niekas nesusisiekia 5 darbo dienas arba laiške nėra elektroninio pašto, kuriuo reiktų kreiptis dėl autorinių teisių pažeidimo, galime dėl bausmės sušvelninimo ar panaikinimo kreiptis į ebay. Žinoma, gali būti, kad nieko nepasieksite ir bausmę teks išlaukti, tačiau pamėginti verta.

ATKREIPKITE DĖMESĮ. Jeigu jūs savo klaidas kartojate vėl ir vėl iš naujo, jūsų paskyra bus užblokuota. Jeigu taip atsitinka dėl pasikartojančių VeRO politikos pažeidimų, paskyros faktiškai nebeįmanoma atblokuoti. Mokykitės iš klaidų ir jų nebekartokite.

Kaip vengti

Pirmiausia negalima prekiauti prekių ženklais esančiais šiame sąraše: http://pages.ebay.com/seller-center/listing/create-effective-listings/vero-program.html#m17-1-tb3

Klaidinga manyti, kad jeigu visada pasitikrinate šiame sąraše, tai jau tikrai nepasitaikys pažeidimų. Sąrašas nėra „išbaigtas“, jame daug ko trūksta, tačiau yra ir labai daug informacijos.

Svarbu labai yra laikytis logikos renkantis prekes, ypač iš Kinijos. Jeigu jūs matote ir suvokiate, kad tai yra kopija ar padirbinys, jokiais būdais tokios prekės netalpinkite savo paskyroje.

Mokyklos bendruomenės nariai, bendroje mokyklos mokinių grupėje, jau beveik metus dalinasi prekėmis, kurios buvo pašalintos iš jų skelbimų. Taigi mokyklos nariai turi šiokią tokią duomenų bazę prekių, kurių talpinti negalime. Jeigu esate mūsų bendruomenės narys ir ar nematėte – stipriai raginu permesti akimis šias prekes.

Dar vienas būdas saugotis yra Chrome naršyklės papildinys VERO Checker. Jis mokamas (apie 1.5usd per mėnesį). Rasite jį čia: http://bit.ly/2kb2AEg

Apibendrinimas

Perskaitę šį straipsnį daugelis imsite panikuoti, kad VeRO viską saugo taip, kad neįmanoma jo nepažeisti. Tačiau tai netiesa. Neįsitempkite pernelyg stipriai, tačiau ir visiškai neatsipalaiduokite. Mes galime prekiauti iš tokių tinklapių kaip walmart, aliexpress, amazon, banggood ir panašių. Ir mums negalima pardavinėti prekės ženklų, kurie neduoda tam sutikimo.

Teisingas sprendimas būtų prie kiekvieno savo skelbime kopijuoto aprašymo priklijuoti unikalią savo frazę. Pavyzdžiui: „Feel free to contact us if you have questions“ arba „Check more items in our ebay store: XXX“. Taip suteiksite savo aprašymui unikalumo. Atsisiuntę nuotraukas galite jas apdirbti. Pavyzdžiui iš kelių suklijuoti vieną, ar pagražinti photoshop pagalba. Tokiu būdu vėl suteiksite savo skelbimui unikalumo. Kuo daugiau meilės savo skelbimui duosite, tuo geresnius rezultatus jis jums atneš.

Saugokitės VeRO pažeidimų, kaupkite informaciją ir dalinkitės ja. Tokiu būdu visa dropshipperių bendruomenė bus tvirtesnė.

 

Turite klausimų ar pastebėjimų ? Dalinkitės jais straipsnio komentaruose!

 

 

Autorė

Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *