Naujienos

Virtualūs asistentai – pagalba dropshippingo versle

virtual assistant
Dropshippingas Virtualūs Asistentai

Virtualūs asistentai – pagalba dropshippingo versle

Dropshippingas – tai virtualus verslas. Verslas, kuriam auginti ir vystyti nereikia sandėlio, nereikia biuro. Viską sukurti galime tiesiog iš namų prie savo kompiuterio. Tačiau užkietėjusiems dropshipperiams neišvengiamai ateis ta diena, kai vienam visko sutvarkyti arba neįmanoma arba sunku. Žinoma taip nenutiks trečiąjį veiklos mėnesį, bet bėgant metams, augant pajėgumui, kaupiantis žinioms ima norėtis, kad paprastą techninį darbą (pirmiausia) atliktų kažkas kitas.

Virtualus asistentas – tai žmogus, kuris atlieka jūsų pavestus darbus internetu.

Labai daug šio verslo atstovų pirmiausia ima dairytis trečiųjų programų pagalbai ar papildomų įrankių, kurie palengvintų ir supaprastintų “Copy-Paste” darbą. Lietuvių kūrinys DStitan labai palengvina skelbimų dėjimą iš aliexpress tinklapio perkeliant daug duomenų į ebay. Yra eilė įrankių pavyzdžiui: dsmtool, hydralister, dropshipbeast ir kiti. Vieni palengvina darbus dirbant su vienomis strategijomis, kiti su kitomis. Atrodytų jau kaip ir gerai, viskas greičiau. Bet vistiek jeigu verslą stengiamės plėsti tada tik dvi rankos versle tampa mažoka.

Pirmiausia baimė

Ateina tas laikas, kai imi galvoti: “Gerai būtų, kad kas nors padarytų…”. Tas “kas nors” gali būti virtualūs asistentai. Tačiau tada mumyse natūraliai pabunda baimės pabaisa. Ji ima mums kartoti tokius dalykus kaip:

*Pavogs tavo verslo paskyrą;

*Nukopijuos visa tavo įdirbį;

*Pavogs pinigus;

*Padarys viską kas tik gali būti blogiausia.

 

Šios mintys mus pristabdo. Aš pati labai ilgai buvau kankinama šių minčių. Labai ilgai buvau baimės vergė ir tuo pačiu tapau ir savo verslo verge. Sukūriau puikiai veikiančią tvarką, bet kelioms rankoms darbo pasidarė per daug. Mano didžiausiam džiaugsmui aš ištrūkau ir išsivaliau savo mintis.

Kaip tvarkytis su baime

Pirmiausia įsivaizduokite patį blogiausią variantą, kurio bijote labiausiai. Dabar įsijunkite “google” ir paieškokite tokios istorijos. Garantuoju 99,99proc., kad ar niekam taip nenutiko. Tai yra pirmas žingsnis pradedant vaikyti sav galvoje sukurtus scenarijus. Sekančiai, mokymai ir knygos. Rekomenduoju kuo stipriausiai knygą “4 valandų darbo savaitė” parašytą T. Ferris’o. Knygoje yra daug pavyzdžių, kurie tik įrodo, kad baimės pabaisas sukuriame patys ir jos nėra visiškai pavojingos iš tikro. Toliau mokymai – jų galite paieškoti mokymų platformoje Udemy.com. Rasite tikrai labai neblogos medžiagos. Taip pat mokymus rasite ir mūsų mokykloje – https://dropshippingcourses.com/course/virtual-assistants-training-course-lithuanian-language/ .Kai mes sukuriame blogus scenarijus ir pradedame jų bijoti, tai yra žmogiška savisauga, mes saugom savo verslą – savo kūrinį. Knygos ir mokymai šia tema pirmiausia imasi vaikyti baimes, kadangi visi iki vieno, kurie pasamdė virtualų asistentą savo verslo plėtimui, susidūrė su lygiai tokiomis pačiomis mintimis, o jos ir tik jos yra mūsų stabdis veikti greičiau ir plačiau.

Apibendrinant:

  1. Ieškokite žmonių, kurie turi virtualius asistentus ir su jais dirba, kalbėkitės su jais, vaikykite savo baimes.
  2. Perskaitykite T. Ferris “4 valandų darbo savaitė”
  3. Ieškokite mokymų, straipsnių ir pasakojimų apie darbą su virtualiais asistentais.

Kaip rasti virtualų asistentą

Nors atrodytų, išvaikius baimes ir priėmus sprendimą dabar laukia lengviausia – susirasti virtualų asistentą. Bet tai ne tiesa. Dabar laukia sunkus ir atsakingas darbas atsirinkti virtualų asistentą. Jų ieškote galime tinklapiuose:

www.upwork.com – viso pasaulio virtualūs asistentai

https://www.onlinejobs.ph/ – Filipinuose gyvenantys asistentai

 

Tinklapių be abejo yra ir daugiau. Jų galite ieškoti tiesiog google. Jūs turite patalpinti skelbimą, kuriame nurodysite kokiems darbams jums reikalingas virtualus asistentas. Tuomet iš gautų laiškų atsirinksite žmones, kuriuos pakviesite į darbo pokalbį (pvz per skype). Tuomet atliksite darbo interviu ir atsirinksite labiausiai patikusius. Testuosite labiausiai patikus ir galiausiai vieną ar kelis asistentus pasamdysite. Juos apmokysite, atsakysite į jiems kylančius klausimus. Pradžioje prižiūrėsite ir tikrinsite ir kiek vėliau imsite pasitikėti ir šiek tiek atsipūsite.

Labai neteisingas požiūris į virtualų asistentą, kaip į programą. Virtualus asistentas yra žmogus. Dažniausiai renkamasi asistentus iš trečiųjų šalių, kadangi jie yra pigesni. Bet tai nėra taisyklė, tiesiog dažniau pasitaikantis bruožas. Tas žmogus, kuris tikėtina yra iš kito pasaulio krašto turi savo požiūrį į darbą bei gyvenimą. Mes turėtumėm tai suprasti ir susipažinti su šiuo požiūriu, kitaip galime labai nusivilti. Egzistuoja skirtingos kultūros ir tų kultūrų bruožai. Tikrai dažnai samdomi asmenys yra filipiniečiai. Filipinuose vėluoti 1-2h yra normalu. Mes galime nesuprasti tokių dalykų. Filipinuose gali ilgam nutrūkti elektra – to pasekoje su asistentu kurį laiką nebus įmanoma susisiekti ir jis negalės dirbti. Mes galim imti kraustytis iš proto jei nežinome tam tikrų dalykų kurie gali nutikti arba yra laikomi normaliais kitur. Filipiniečiai taip pat nesupranta pykčio. Jeigu jūs piktai stengsitės juos amokyti padarius klaidą, jie to tiesiog nesupras. Samdant žmones iš trečiųjų šalių teks apsišarvuoti kantrybe ir gerai juos išmokyti dirbti. Svarbiausia rasti tikrai motyvuotus darbuotojus, kurių tikslas dirbti gerai, kad gerai užsidirbti. Filipinuose mėnesinė alga gali siekti vos 75-150eurų.

 

Ką daro virtualus asistentas

Virtualus asistentas gali daryti įvairius darbus pagal savo kompetenciją. Dropshippingo versle mes samdome asistentus tokiems darbams kaip: skelbimų kėlimas, užsakymų darymas, siuntos sekimo numerių įkėlimas, inventorizacija, klientų aptarnavimas, kitų virtualių asistentų apmokymas, apskaitos tvarkymas. Faktiškai viską už mus gali daryti virtualūs asistentai, to pasekoje mes galime lengviau atsikvėpti bei daryti mažiau, o uždirbti daugiau. Įdirbį mūsų versle kurs virtualūs asistentai. Žinoma, aš laikausi pozicijos, kad reikia laikyti nykštį ant savo verslo pulso. Sukūrus virtualių asistentų komandą, kuri rūpinasi verslu, man lieka priimti sprendimus susijusius su rinkodara, turiu daugiau laiko mokytis kitų strategijų ir kurta sekančius verslus. Nebūtų teisinga viską palikti likimo valiai, kol neturite sau pamainos t.y. žmogaus, kuris labai svarbius sprendimus priims vietoje jūsų ir jūs juo pasitikėsite. Tai nėra sunku padaryti, bet nėra ir labai lengva. Radę pamainą sau, būsite sukūrę visiškai pasyvias pajamas Jums generuojantį verslą.

Sistemos kūrimas

Sukurti sistemiškai augantį verslą irgi nėra sudėtinga. Nuo pat pradžių, Jums reikia turėti planą. Planą, kuris aiškiai piešia kokių asistentų ir kiek jums reikia bei kodėl. Jų atsakomybės ir darbai. Aiškiai apibrėžta tvarka. Sistemos kūrimas dažnai užtrunka. Manau per 6-12 mėnesių mes galime savo verslui pasamdyti, apmokyti ir imti pasitikėti tiek žmonių, kiek mums reikia – tokiems darbams, kokiems reikia. Bet nereikėtų turėti vilčių, kad tai įvyks savaime – tai JŪS ir tik JŪS sukursite, puoselėsite, prižiūrėsite ir tada paleisite toliau eiti “sava eiga” svao verslą.

 

Virtualių asistentų dėka, galime automatizuoti savo verslą visiškai ar iš dallies. Tai yra tikroji ir siektina laisvė.

 

Autorė

Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *