Naujienos

Dropshipperio dienoraštis. Klaidos, tikslai ir motyvacija

Dienoraštis-Tikslai-Dropshippingas
Dienoraštis Dropshippingas

Dropshipperio dienoraštis. Klaidos, tikslai ir motyvacija

….Visų pirma, norėčiau, kad viską, ką čia parašysiu, priimtumėte ne kaip dalykus, tinkamus kiekvienam pasaulio žmogui, o kaip vieno žmogaus istoriją. Mano istoriją. Mano patirtis šiame versle siekia trejus metus. Nei daug, nei mažai. Tik tiek, kad nuo pirmos dienos aš čia visa širdimi. Dropshippingas (toliau – DS) tapo man ne tik duona, bet ir gyvenimo būdu….

 

Aš esu lygiai toks pats žmogus kaip ir visi kiti. Aš neturiu ypatingų gebėjimų, neesu kažkuo išskirtinė. Nemoku labai daugelio dalykų susijusių su informacinėmis technologijomis, nekalbu laisvai jokia užsienio kalba, mokykloje nebuvau pirmūnė, studentė nebuvau pažangi. Niekada nebuvau vertinama nuostabiausiai ir geriausiai. Paauglystėje buvau kovotoja už tiesas. Nesvarbu kokias, man jos atrodė teisingos. Užaugau paprastoje, bet nuostabioje šeimoje, kuri mane išmokė tikėti savimi ir suprasti kas yra meilė.

Tai tiek trumpai apie mano neidealumą. Niekas nėra idealus. Niekas nemoka visko. Aš irgi. Bet visi galim pasiekti daug. Labai svarbu tai suvokti, kad ne įgimti talentai mums padeda siekti savo tikslų. Tikslai yra pasiekiami sunkiu ir nuosekliu darbu. Motyvacija yra privalomas sėkmingo žmogaus atributas. Sunkiausia nepasiduoti.

Sėkmės siekiantis žmogus turi išmokti kiekvieną nesėkmę vertinti kaip normalią, neišvengiamą kelio į viršūnes dalį. J. Brothers

Visi patiriame nesėkmių ir sukrėtimų. Visiems ateina laikas kai norisi viską mesti. Šis momentas yra pavojingas, bet tuo pačiu tai ir taškas gyvenime, kai laikas atsispirti ir judėti pirmyn. Kad ir kaip norėtųsi gyvenimas neturi kelio atgal. Auginant ir puoselėjant savo verslą, man sekėsi sunkiai. Labai sunkiai. Aš padariau labai daug klaidų, aš jas išmokau (kartais ne iš pirmo karto, bet išmokau) ir nebekartojau. Padarius pakankamai daug klaidų ėmiau laikyti save stipria dropshippere. Ėmiau laikyti save pakankamai kompetetinga patarti kitiems. Ar buvo lengva? Jokiais būdais ne. Nesuskaičiuočiau kiek kartų aplankė mintys, kad gal mesti… gal ne man? Gal ne taip čia gerai kaip maniau? ….

Pamėginsiu papasakoti du dalykus:

  1. Kokios buvo mano naujokės klaidos?
  2. Kaip išlaikiau motyvaciją kurti ir puoselėti verslą?

 

Kokias klaidas padariau būdama naujokė

Žmonės planuojantys kurti dropshippingo verslą kreipiasi į mane su klausimais ko vengti. Būčiau buvusi dėkinga, kad kas nors ir mane būtų įspėjęs. Dropshippingas ebay platformoje ir ko vengti starte:

1. Nepardavinėti VeRO (http://pages.ebay.com/seller-center/listing/create-effective-listings/vero-program.html#m17-1-tb3 ) ir draudžiamų prekių. Sąrašas skliausteliuose deja neišbaigtas. Prekiaujnt iš Kinijos negalima pardavinėti JOKIŲ padirbinių, JOKIŲ draudžiamų prekių. Jeigu kyla įtarimų, kad prekė yra draudžiama pasitikrinkite ar nėra apie tai politikos. Tai nesudėtingai galite padaryti viršuje paspaudę „Help and Contact“. Tada į paieškos laukelį įveskite prekės pavadinimą pavyzdžiui: Knife

Ir skaitote su šia preke susijusias politikas.

Tokios prekės kaip: ginklai, narkotikai (ar kas su jais susiję), elektroninės cigaretės ir panašios prekės yra draudžiamos. Jų pardavinėti tiesiog negalima. Jeigu nepaisysite tvarkos, teks susidurti su rimtais iššūkiais, o kartais ne tik, kad rimtais bet ir neišsprendžiamais. Jeigu netyčia patalpinate draudžiamą prekę, o eBay ją pašalina ir parašo jums, kad ši prekė yra draudžiama, jūs privalote nebekartoti klaidos. Klaidų kartojimas ir jų nepaisymas veda prie jūsų paskyros blokavimo.

Mano klaida ir buvo, klaidų nepaisymas. Viena pirmųjų karštų prekių, kurias pardavinėjau buvo elektroninės cigaretės. Ebay man jas trindavo, o aš keldavau ir vėl. Vadinu tai „Draudžiamų prekių liga“. Tada mano paskyra būdavo blokuojama, o aš vietoj to, kad imčiausi problemą spręsti darydavau tą pačią klaidą iš naujo. Tai neteisingas būdas dirbti, atėmęs iš manęs daug paskyrų, nervų ir verslui brangaus laiko.

2. Dažnu atveju pirmieji pardavimai gali būti nesėkmingi. Tiesiog iš žioplumo padaromos klaidos, dėl nemokėjimo apskaičiuoti antkainį, nežinojimo kam kokius mokesčius teks mokėti. Prekiaujant vietinėse rinkose – nežinant, kad reikia sekti „stock‘ą“ (t.y. prižiūrėti, kad prekės pas tiekėją neišpirktų). Tokiu atveju viena didžiausių klaidų, kurias galima padaryti tai atšaukti pardavimą renkantis „out of stock“ (nėra sandėlyje). Toks atšaukimas pardavimo gadina mūsų pardavėjo paskyrą. Naujokas to nežinodamas ima kristi iš žaidimo ir nesąmoningai gadina savo įvaizdį prieš eBay.

3. Neprekiauti pradžioje labai brangiomis prekėmis arba prekėmis iš rizikingų kategorijų. Rizikingos kategorijos: Health and Beauty, Electronics, Adults. Tai reiškia, kad pradžioje reiktų vengti prekių turinčių galiojimo laiką ar veikiančių sveikatą, prekių kurios gali sugesti ir suaugusiųjų prekių. Visi minėtų prekių įkėlimai iššsaukia papildomą paskyros tikrinimą ir gali įtakoti mūsų paskyros vertinimą kaip rizikingos.

4. Jokiais būdais neleiskite, kad ebay įsikištų į jūsų problemos sprendimus. Su savo pirkėju turite susitarti ir problemas spręsti, nesislėpkite nuo jų.

Tokius dalykus turi žinoti kiekvienas naujokas ir jų labai vengti. Kartais būti perdėtai atsargiam yra geriau, negu tikėti, kad esame viso pasaulio tiesų žinovai. Mūsų nelaimei – neesame.

 

Kaip išlaikiau motyvaciją tęsti darbus

Visus dalykus išvardytus aukščiau sužinojau su jais susidūrusi. Skaudžiai nuskriaudusi savo verslą. Laikui bėgant supratau, kad faktas jog aš esu labai pikta, nes mane taip nubaudė niekam nerūpi ir vietoj to, kad aš pykstu turėčiau suprasti, kokias pamokas turiu išmokti. Šis supratimas buvo mano nušvitimas šiame versle.

Po eilės netektų paskyrų ir nesėkmių supratau, kad turiu ne tik, kad laikytis taisyklių, bet ir domėtis jomis. Ėmiau skaityti politikas ir susipažinti su tvarka. Nustojau kartoti klaidas, viską pradėjau iš naujo. Lėtai, pamažu mano verslas ėmė augti ir plėstis. Kadangi pradėjau įsiklausyti į tvarką, manęs niekas nebebaudė. Nebeliko tiek streso, nes dabar aš žinau ką darau.

Motyvacija yra labai svarbi verslo kūrime. Turite žinoti kodėl tai darote ir kokiu tikslu. Mano didžiulis nenoras dirbti samdomą darbą ir didžiulis noras gyventi laisvai man suteikė pakankamai jėgų nuryti visas neigiamas mintis ir emocijas bei spirtis pirmyn. Aiškių tikslų išsikėlimas, jų siekimas, konkretus veiksmų planas neleidžia nukrypti. Nes visada žinai ką daryti teisinga, o ką ne.

Aš galėjau pasiduoti galybę kartų, bet neleidau sau to. Pirmiausia, nenustojau tikėti savimi ir tuo, kad AŠ galiu tai padaryti, kad AŠ galiu būti ten, kur svajoju būti, ir ŽINAU, kad šis verslas man padės to pasiekti. Ir padėjo. Aš toliau keliuosi sau aukštus tikslus, tačiau dabar turiu vieną išsipildžiusį tokį ryškų ir apčiuopiamą. Leidžiu žiemą šiltuose kraštuose – šiemet Filipinuose. Labai lėkštai nuskambės, tačiau šiuo metu, kai rašau šį straipsnį esu Filipinuose ir čia yra +30 laipsnių, 19:50 vietos laiku. Sėdžiu terasoje, priešpasiruošiant eiti vakarienės, šalia manęs palmė, esu saloje ir iki vandens eiti užtrukčiau 2-3 minutes. Taip, aš būtent taip ir įsivaizdavau savo darbo vietą ir gyvenimo būdą kai kėliau savo pirmąją prekę į eBay. Šiemet daugiau nei 180 dienų būsiu praleidusi užsienyje. Koks skirtumas kokioje srityje kursiu verslą, vistiek teks susidurti su sunkumais. Dropshippingo sunkumai tikrai nėra neįveikiami. Tai smulkmenos palyginus su tradicinių verslų sunkumais. Nereikia jų bijoti. Dabar aš jų nebijau išvis. Nėra dalykų su kuriais nesusitvarkysiu.

Apibendrinimas

Joks kelias nepasirodys per ilgas žmogui, kuris pirmyn žengia užtikrintai ir be reikalo neskubėdamas; jokia šlovė nėra per toli žmogui, kuris jai kantriai ruošiasi. J. De La Bruyere

Dar prieš startą išsikelkite aiškius tikslus. Išgryninkite sau savo lūkesčius. Atsakykite į klausimus, kodėl startuojate, ko tikitės, ko siekiate ir ką dėl to turite padaryti.

Nebijokite klaidų. Nors jūs turite informacijos apie klaidas. Ypač jeigu mokėtės mūsų mokykloje, žinote ko reikia vengti ir kaip reikia ar nereikia elgtis, vistiek jūs jų padarysite. Na ir kas? Svarbiausia įsiklausyti į klaidas ir jų nekartoti. Išmokti pamokas ir judėti pirmyn. Visą laiką judėti pirmyn.

Kartokite sau kodėl tai darote. Jeigu nežinosite aiškaus atsakymo, bus labai lengva pasiduoti. O dėl pasidavimo visada yra gailimasi.

Linkėjimai iš šiltųjų Filipinų į darganotąją Lietuvą 🙂 

 

Autorė

Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.

 

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *