Naujienos

eBay pardavimo limitai ir nemokami skelbimo įdėjimai

customer-support-foto
Dropshippingas eBay

eBay pardavimo limitai ir nemokami skelbimo įdėjimai

Senbūviams puikiai suprasta, naujokams sunkiai įkandama tema. Iš tiesų ši tema yra perprantama su praktika, tačiau neišvengiamai kelianti klausimų kaip veikia pardavimo limitai ir kiek nemokamų skelbimo įdėjimų turime. Naujokus ši tema dažnai glumina, tad šiame straipsnyje pasistengsiu paaiškinti koks yra skirtumas tarp nemokamų skelbimo įdėjimų ir pardavimo limitų.

 

Kur rasti Ebay pardavimo limitus

Prisijungę prie savo ebay paskyros turime spausti My ebay -> Selling. Atsiradę pardavėjo lange susirandame dėžutę pavadinimu „Monthly limits“ arba „Monthly selling limits“. Jeigu tokios dėžutės nėra, lango viršuje dešinėje turim paspausti „Customize“ ir pažymėti varnelę prie „Monthly limits“. Tada ši dėžutė atsiras. Jeigu paspaudus „Customize“ nėra tokio pasirinkimo kaip „Monthly limits“ prie kurio žymėtumėte varnelę, tada aš jus sveikinu, jūsų paskyra pardavimo limitų neturi, deja, taip nutinka labai retai. Jeigu esate pradedantysis, veikiausiai čia matysite, kad galite patalpinti ir parduoti 10 vienetų prekių už 500 dolerių (ebay.com).

Kaip sužinoti kiek skelbimų nemokamai galiu patalpinti

Prisijungę prie savo ebay paskyros turime spausti My ebay->Selling. Atsiradę pardavėjo lange susirandame dėžutę pavadinimu „Promotional offers“. Jeigu esate pradedantysis, veikiausiai čia matysite, kad nemokamai galite patalpinti 50 skelbimų (ebay.com).

Pardavimo limitai ir jų skaičiavimas

Svarbu suprasti kaip skaičiuojasi pardavimo limitai. Tai nėra skelbimų skaičius. Tai yra prekių vienetų skaičius, kuriuos jūs galite patalpinti ir parduoti ebay tinklapyje šį mėnesį (mėnesis skaičiuojamas nuo 1 iki paskutinės kalendorinio mėnesio dienos). Paanalizuokime pavyzdžiais:

1 pavyzdys. Jūsų pardavimo limitas 10 vienetų prekių už 500 USD.

Jūs patalpinate vieną skelbimą su trimis variacijomis ir prie kiekvienos variacijos kiekį (Quantity) įrašote 1, ir kainą (Price) 15USD.

Po tokio skelbimo patalpinimo matysite, kad galite patalpinti dar 7 prekes (kadangi 3 vienetus prekių jau patalpinote pastarąjae skelbime) už 455USD (nes 3 vienetai prekių skelbime po 15USD – jūs išnaudojate 45USD piniginio limito).

2 pavyzdys. Jūsų pardavimo limitas 10 vienetų prekių už 500USD.

Jūs patalpinote 9 skelbimus po 1 vienetą prekės, kurių kiekvienos kaina 55USD. Tai reiškia, kad jūs patalpinote 9 skelbimus su 9 prekėmis, kurių bendra vertė yra (9*55usd) 495USD.

Tai reiškia, kad dar galite patalpinti 1 prekę už 5USD. Jeigu norėtumėte talpinti prekę, brangesnę už USD sistema jums neleis to padaryti ir prašys pasikelti pardavimo limitus.

3 pavyzdys. Jūsų pardavimo limitas 10 vienetų prekių už 500USD.

Jūs patalpinote 2 skelbimus, kiekviename po 5 variacijas (5 vienetus prekių). Tai reiškia, kad patalpinote viso 10 prekių. Tarkim kiekvienos kaina 50usd. Vadinasi, jūs nebegalite patalpinti daugiau nei vienos prekės ir kainos joms kelti negalite (10*50usd = 500usd). Pardavimo limitai išnaudoti visiškai.

Tarkime jūs pardavėte vieną prekę už 50usd. Sistema mums neleidžia pridėti kiekio į skelbimą iki kito mėnesio pirmos dienos.

 

Pardavimo limitai – skaičius prekių (prekių vienetų skaičius – ne skelbimų), kurias galime patalpinti ir parduoti per mėnesį. Išsireiškimas: „išpardaviau limitus“, reiškia, kad jūs pardavėte tiek prekių, kiek buvo galima šį mėnesį ir toliau prekes kelti ir parduoti galite tik kitą mėnesį (mėnesio 1 dieną apie 15h Lietuvos laiku atsinaujina limitai). Limitai nesisumuoja. Jeigu jūsų limitai yra 10 prekių už 500 dolerių ir jūs patalpinate vieną prekę, kurios vertė 500 dolerių, daugiau prekių talpinti negalite, nes išnaudojote piniginį pardavimo limitą. Pardavimo limitas reiškia, kad galime patalpinti ir parduoti ne daugiau kaip 10 prekių už ne daugiau kaip 500dolerių. Ir jei išnaudojote 500 dolerių, nors prekių vienetų dar yra likę – jų išnaudoti nebegalite.

 

4 pavyzdys. Jūs patalpinote 10 prekių už 500 dolerių. Tarkime tos ir yra jūsų pardavimo limitas. Ir pardavėte 4 prekes už 200 dolerių. Pardavime tokiu atveju lieka 6 prekės už 300dolerių. Ir daugiau jums kelti skelbimų šį mėnesį neleidžiama. Pirmą mėnesio dieną, atsinaujinus limitams, jums leidžiama įkelti 4 prekes už 200 dolerių (tiek kiek pardavėte), kadangi likusios 6 prekės už 300 dolerių jau užima vietą pardavimo limituose.

 

Kaip pasikelti pardavimo limitus

Prieš tai pateiktuose pavyzdžiuose analizavome situacijas, kai jūsų pardavimo limitas 10 vienetų už 500 dolerių. Dažnas startuolis startuoja su būtent tokiais limitais ir labai liūdi, kad jie tokie maži. Geros naujienos! Pardavimo limitus galite pasikelti ir tai nėra sudėtinga. Ebay.com telefono numeris +18665403229, skambinant iš skype arba viber nemokamas. Paskambinus juo (anglų k.) paprašykite padidinti pardavimo limitus , jums užduos kelis paprastus klausimus: iš kur gaunate prekes, per kiek laiko nuo užsakymo jas išsiųsite, ar turite prekes pas save ar esate dropshipperis. Atsakymai į šiuos klausimus visi yra teisingi, tačiau jeigu jūs būsite neužtikrintas savo atsakymais, tai gali nepatikti su jumis kalbančiam konsultantui. Privalote žinoti atsakymus apie savo verslą.

Jeigu nedrąsu skambinti (bet tai tikrai nėra baisu) , galite prisijungti į ebay.co.uk. Šiame tinklapyje (per help and contact->Contact us) susirandate live chat ir gyvai bendraudami raštu su konsultantu, galite prašyti pakelti pardavimo limitus.

Patarimas Nr.1 keliantis limitus: skambinkite ar rašykite dėl limitų pakėlimo tada kai jau esate užpildęs turimus pardavimo limitus.

Patarimas Nr.2. keliantis limitus: būkite užtikrintas savo atsakymais į klausimus.

Patarimas Nr.3. keliantis limitus: ebay sako, kad pardavimo limitus galite keltis tik kas 30 dienų. Tačiau jeigu esate užsispyręs, galite tai daryti kur kas dažniau. Svarbu, kad dirbtumėte savo paskyroje. Tokiu atveju neišvengiamai atsiranda rezultatai, o turint rezultatus ebay kelia ir limitus. Taip pat naudokitės patarimu nr.1 ir nr.2.

Patarimas Nr.4. keliantis limitus: Jeigu ebay konsultantas sako, kad jums limitų pakelti negali, skambinkite vėl iš naujo. Kitam konsultantui galbūt patiksite labiau ir jo nuomonė bus kitokia.

Patarimas Nr.5. keliantis limitus: Nebijokite skambinti.

 

Nemokami skelbimo įdėjimai ir jų skaičiavimas

Ebay.com tinklapyje neturint ebay store galime per mėnesį patalpinti 50 nemokamų skelbimų. Nemokamų skelbimo įdėjimo kiekį galima padidinti tik perkant store. Basic store leidžia patalpinti 250 skelbimų nemokant skelbimo įdėjimo mokesčio, premium store – 1000, anchor store – 10 000.

 

Pardavimo skelbimų limitai ir nemokami skelbimo įdėjimai vienas nuo kito nepriklauso ir tarpusavyje nėra susiję.

 

5 pavyzdys. Tarkime pardavimo limitai yra 10 prekių už 500 dolerių. Nemokami skelbimo įdėjimai – 50vnt.

Sausio 1 dieną, mes patalpiname 10 skelbimų po 1 vienetą. Skelbimų galiojimą nustatome 7 dienas. Atlikdami šį veiksmą, 10 skelbimų įdėjome nemokamai. Daugiau skelbimų talpinti negalime nes išnaudojome pardavimo limitus. Šį mėnesį nemokamai dar galime patalpinti 40 skelbimų (50-10).

Esant tokiam scenarijui sausio 8 dieną (nes skelbimai galiojo 7 dienas) mes vėl galime talpinti 10 skelbimų, kadangi pastarųjų galiojimas baigėsi. Tarkim nieko nepradavėme ir keliame naujus skelbimus. Vėl 10 skelbimų po 1 vienetą. Išnaudojame dar 10 nemokamų skelbimų įdėjimų. Vadinasi šį mėnesį dar galime įkelti 30 skelbimų nemokamai.

Tarkim vėl nieko nepraduodame ir šių skelbimų galiojimas baigiasi sausio 15 dieną. Mes vėl talpiname 10 skelbimų po vieną prekę (jeigu prekes kurių galiojimo laikas baigėsi “relistin’ame” nemokamas skelbimo įdėjimas nusiskaičiuoja taip pat). Šiam mėnesiui mums lieka (30-10) dar 20 nemokamų skelbimų įdėjimų.

Nemokami skelbimų įdėjimai parodo kiek skelbimų nemokamai šį mėnesį galime patalpinti. Tai yra fiksuotas skaičius skelbimų priklausantis nuo tinklapio, kuriame prekiaujame (ebay.com be store – 50vienetų, ebay.co.uk be store individual prekiautojams – 20vienetų, business – 0 vienetų. Pasitikrinsite kiek Jūs galite įdėti susiradę “Promotional offers” dėžutę) ir nuo to turime ebay store ar ne. Jeigu šį mėnesį neišnaudojome 50 vienetų nemokamų skelbimo įdėjimų į kitą mėnesį jie nenusikelia.

Pardavimo limitai parodo kiek prekių vienetų už kokią sumą šį mėnesį galime patalpinti ir parduoti.

Pardavimo limitai gali būti padidinti paskambinus į ebay ir paprašius.

Vienintelis būdas padidinti nemokamų skelbimų įdėjimo skaičių – nusipirkti ebay store.

 

Good till Cancelled (-toliau “GTC”) galiojimo skelbimai ir Nemokami skelbimų įdėjimai

 

Skelbimai, kuriems nustatomas GTC galiojimo laikas atsinaujina kas 30 dienų ir “suvalgo” vieną nemokamą skelbimo įdėjimą. GTC galiojimą turintys skelbimai išlaiko savo pardavimų, peržiūrų, watcherių istoriją, atsinaujinant nesikeičia Item id, tačiau iš nemokamų skelbimo įdėjimų nusiminusuoja vienas atsinaujinant GTC skelbimui.

Turėkite omenyje, kad jeigu sausio mėnesį įdėjote 100 vienetų GTC skelbimų, ir vasario mėnesį įdėjote 100 GTC skelbimų. Tai vasario mėnesį sumokėsite už 200 jūsų paskyroje esančių skelbimų. Už skelbimus GTC galiojimo mokama yra kas mėnesį.

 

Pabaigai

Visiems ebay pardavėjams tenka sau atskyti į klausimus susijusius su pardavimo limitais, nemokamais skelbimo įdėjimais ir išmokti juos skaičiuoti. Visiems pradžioje tai atrodo painu ir sunkiai suprantama. Tačiau su laiku, keliant skelbimus, stebint pardavimo limitų ir nemokamų skelbimų įdėjimo dėžutes viskas darosi vis aiškiau ir aiškiau. Nebijokite painiavos, kuri jus buvo užpuolusi, o perskaičius straipsnį tikėtina tapo dar didesnė. Augant Jūsų dropshipperio patirčiai, atsakymai taps aiškūs. Drąsiai užduokite klausimus, susijusius su šia tema, šio straipsnio komentaruose.

Sėkmės pardavimuose, gerbiami skaitytojai!

 

Autorė

Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.

 

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *