Naujienos

eBay paskyrų tipai ir eBay Store

eBay-shop-1
Dropshippingas eBay

eBay paskyrų tipai ir eBay Store

Ebay paskyros registruojantys būna kelių tipų: verslo (business) ir individuali (individual arba personal). Tipą pasirenkame registruodamiesi ir vėliau jį galime lengvai keisti. Žinoma, kiekvienam naujokui rūpi : kuri geriau? Atsakymo vieningo nėra, dropshipperiai dažnai sako, kad jokio skirtumo. Bet tai netiesa. Keli nedideli skirtumai yra.

Individuali paskyra yra visiškai paprasta ebay paskyra. Ją lengva susikurti. Susikūrę individualę paskyrą mes tarsi sakome: aš pirkėjas. Individuali paskyra yra labiau pirkėjo nei pardavėjo, tačiau galima pardavinėti ir turint individualią paskyrą, o pasikeisti jos paskyrą į verslo tik vėliau.

Prisiregistravus kaip individualiam vartotojui, iškarto paskyros tipo gali neleisti keisti. Tačiau kiek vėliau, sudėjus pirmuosius skelbimus, šalia paskyros tipo atsiras mygtukas „Edit“ ir pakeisti jį galėsime.

Registruojantis kaip verslo (business) vartotojui nebūtina turėti registruoto verslo. Registruojant verslo paskyrą mes tarsi deklaruojame, kad ruošiamės pardavinėti prekes. Tai pirmoji priežąstis, kodėl reiktų kurtis verslo paskyrą. Turint verslo paskyrą galima ir pirkti prekes. Iš tiesų Individuali ir Verslo paskyros savo funkcijomis ir suteikiamomis galimybėmis yra vienodos.

Kiekvieno Ebay pardavėjo tikslas tapti Top Rated pardavėju. Tam, kad taptumėme Top Rated pardavėju Global regione, mums reikia tapti ir Power Seller. Esminis skirtumas yra tas, kad turint individualią paskyrą ir pardavinėjant prekes mes negalėsime tapti Power Seller. Tam, kad paskyra taptų Power Seller ji turi būti verslo (business).

Tiek individuali, tiek verslo paskyra yra paprastos ir nemokamos t.y. mes neturime mokėti jokių fiksuotų mėnesinių mokesčių. Tačiau turėdami paprastą paskyrą mes neturime galimybės kurti reklamas ir akcijas. Tada, kai mums nebeužtenka nemokamų skelbimų įdėjimų, kuriuos suteikia ebay.com (ebay.co.uk verslo paskyroms neduoda nemokamų skelbimų įdėjimų. Atkreipiu dėmesį, kad nemokamų skelbimo įdėjimų skaičius skiriasi priklausomai nuo tinklapio per kurį dedami skelbimai. Ebay.com leidžia patalpinti 50 skelbimų nemokamai per mėnesį paprastoms indiviualioms ir verslo paskyroms), imam dairytis į ebay store.

Pagrindinis finansinis skirtumas turint ebay store tai tas, kad atsiranda fiksuotas mėnesinis mokestis, kuris priklauso nuo ebay store dydžio. Jie yra trys. Paanalizuoti juos galite: http://pages.ebay.com/seller-center/stores/subscriptions.html . Pirmiausia prieš įsigyjant store turite pasiskaičiuoti ar tai verta daryti. Tam ebay pateikia skaičiuoklę http://www.subs.ebay.com/feeweb/feeillustrator .

 

  Paprastos paskyros Store
Individual Business Basic Premium Anchor
Nemokami skelbimo įdėjimai (ebay.com) 50* 50* 250* 1000* 10 000*
Kaina per mėnesį (USD) 0 0 30,19/24,14** 90,69/72,54** 423,44/362,94**
Galutinės vertės mokesčiai 10proc.*** 10proc.*** 3.5%-9.15%*** 3.5%-9.15%*** 3.5%-9.15%***

*Nemokami skelbimo limitai nėra tas pats kaip pardavimo limitai.

**Lentelėje http://pages.ebay.com/seller-center/stores/subscriptions.html vis dar nurodytos senosios eBay store kainos nėra teisingos. https://www.subs.ebay.com/stores/change/anchor įsigyjant parduotuvę matote tikras kainas. Dvi kainos nurodytos priklausomai nuo termino kuriam perkate Store. Mokėjimai abiem atvejais atliekami vieną kartą per mėnesį, tačiau jeigu pasirinkote „Yearly“ ir po nepilnų metų nusprendžiate atsisakyti parduotuvės, teks susimokėti baudą. Jeigu pasirinkote „Monthly“ atšaukti pasirinkimą galite bet kada.

****Prie galutinės vertės mokesčių reikės mokėti registracijos šalies PVM. Daugiau apie tai https://dsmokykla.lt/2017/11/16/ismanyk-savo-versla-pardavimo-mokesciai-ebay-paypal/

 

Ką reikia žinoti įsigyjant store:

  • Iškarto užsisakius ebay Store mes gauname prieigą prie papildomų įrankių suteikiamų kartu su ja, bei nemokamus skelbimo įdėjimus. Mokėjimas iš karto nėra atliekamas.
  • Už Store mokame vieną kartą per mėnesį. Suma įtraukiama į mūsų mėnesinę ebay sąskaitą.
  • Store mokėjimai atliekami už sekantį mėnesį.
  • Pirmą kartą mokėsime už praėjusio mėnesio likutį ir už sekantį mėnesį, todėl suma bus didesnė. Pavyzdžiui užsisakėme Basic store Yearly prenumeratą lapkričio 15 dieną. Sąskaitą ebay mums išrašo gruodžio 1 dieną. Sąskaitoje bus įtrauktos dvi sumos už store. Pirmoji už laikotarpį nuo lapkričio 16 iki lapkričio 30 dienos ir antroji už visą gruodžio mėnesį. Vadinasi pirmą kartą mokėsime 12,07USD už lapkritį ir 24,14 usd už gruodį. Visus kitus kartus sąskaita už store bus tik už sekantį mėnesį t.y. 24,14usd.
  • Jeigu turime mėnesinius pardavimo limitus 1000 vienetų ir įsigyjame anchor store su 10 000 nemokamų skelbimų įdėjimų, pardavimo limitų mums nepakelia. Pardavimo limitai ir nemokami skelbimo įdėjimai tarpusavyje neturi tiesioginės priklausomybės. Nemokami skelbimo įdėjimai ir jų kiekis priklauso nuo to ar mūsų paskyra yra paprasta ar turim store ir kokio lygio. Pardavimo limitai priklauso nuo to iki kiek pardavimo limitus (monthly selling limits) mums pakėlė ebay. Nepriklausomai nuo paskyros tipo, pardavimo limitus kelsimės visada taip pat.
  • Ebay store turi ne tik nemokamus skelbimo įdėjimus. Mums atsiveria daug papildomų funkcijų, turime būti nusiteikę jas visas efektyviai išnaudoti.

 

Nuoširdžiai linkiu Jums augti ir didžiausios sėkmės versle!

 

Autorė

Indrė Prichockaitė

 

Griežtai draudžiama kopijuoti tekstą nenurodant teksto autorės ir tinklapio www.dsmokykla.lt.

Leave your thought here

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *