Ebay Pavasario Atnaujinimai (1 dalis)

ebay-881310_1920
eBay

Ebay Pavasario Atnaujinimai (1 dalis)

Ebay kas ketvirtį skelbia tinklapio atnaujinimus. Gerai į juos įsiklausius ir laiku atsinaujinus, taip kaip eBay tikisi išlaikysime savo verslą sveiką ir žvalų. Tikriausiai jau visi matėte, bet jeigu ne ar jeigu tingėjote skaityti raginu padaryti tai tuoj pat. Dabar seks straipsnių serija apie atnaujinimus ir pastebėjimus, tad jei neprenumeruojate naujienlaiškio, padarykite tai tuoj pat.

Marketplace Updates – Platformos naujienos

Ką reikia žinoti?

• Kalendorinio mėnesio GTC skelbimų atnaujinimas
  • Lengvas relistinimas
  • State sales tax išimtis
  • Lengvesnis užsakymų administravimas su vartotojui draugiškais užsakymo numeriais
  • Galutinės vertės mokesčių pasikeitimai ir veiklos mokesčių pasikeitimai

Naujo kalendorinio mėnesio GTC skelbimų atnaujinimas

Nuo Liepos 1, 2019 keičiasi GTC skelbimų atsinaujinimo tvarka. Iki šiol jie atsinaujindavo kas 30 dienų, dabar atsinaujins vieną kartą per mėnesį.  Nauja skelbimo atsinaujinimo data priklausys nuo skelbimo įkėlimo dienos.

Pavyzdžiai:

Pavyzdys1: GTC Skelbimas įdėtas liepos 5 dieną.

Jei įkėlėte skelbimą liepos 5 d. tai jis atsinaujins kiekvieno mėnesio 5 dieną.

Pavyzdys2: GTC skelbimas įdėtas liepos 31 dieną

Jeigu skelbimas buvo įdėtas liepos 31 dieną, tai jis atsinaujins kiekvieno mėnesio paskutinę dieną.

Pavyzdys3: Skelbimai kurie yra įdėti šio atnaujinimo įsigaliojimo

Skelbimai atsinaujins kiekvieną mėnesį tą pačią dieną ir ta diena bus ta, kurią skelbimas paskutinį kartą atsinaujino iki šios politikos įsigaliojimo.

GTC Skelbimų administravimas Seller HUB

Savo seller HUB lange, prie aktyvių skelbimų galite matyti “start date” ir “end date”. Start date – matysite kada skelbimas įdėtas ir kiek laiko aktyvus. End date – matysite data kada skelbimas atsinaujins.

“By default” šių eilučių nesimato. Jas rasite “Customize” -> pasirinkate End date ir Start date -> Save

Skelbimų be variacijų relistinimas priėmus grąžinimą ar atšaukus pardavimą

Pradedant 2019 geguže – kai atšaukiate prekę ar priimate grąžinimą skelbimams be variacijų atsiras patogesnis būdas relistinti skelbimą. Tiesiog užbaigus grąžinimą ar atšaukimą atsiras mygtukas, kurio pagalbą skelbimas vėl bus patalpintas pardavimui.

Atšauktos prekės tinkamumas

Lengvas atšauktos prekės relistinimas bus galimas kai:

• Pirkėjas nori atšaukti užsakymą ir jūs sutinkate
  • Jūs atšaukėte užsakymą, nes yra bėdų su pirkėjo adresu
  • Skelbimams be variacijų

Priimto grąžinimo tinkamumas

Lengvas grąžintos prekės relistinimas bus galimas kai:

• Siuntos sekimo numeris rodo, kad prekė jums grąžinta
  • Jūs grąžinote pinigus
  • Skelbimas be variacijų

Jūs galite pasirinkti ar prekę “relistinti” ar ne žymint varnelę.

State sales tax exemption

Jeigu perkate ebay ir atitinkate “State sales tax exemption”  (pvz esate perpardavėjas ar labdaros organizacija) ebay pirkėjų išimties sistema leis jums pateikti mokestinę informaciją, kad galėtumėte pirkti prekes nemokant ebay.com JAV Valstijų pardavimo mokesčių. Tam, kad patvirtumėte , kad išlyga jums galioja turite įkelti galiojantį “sales tax exemption sertificate”. Teikti galite čia: Submit

Lengvesnis užsakymų administravimas su užsakymo numeriais

2019 vasarą ebay pristatys labiau vartotojams draugišką užsakymo numerių formatą. Jie pridės užsakymo numerius prie kiekvieno užsakymo, pagal kurį bus lengva identifikuoti užsakymą. Nauji numeriai atsiras “Order details” skiltyje.

Nauji numeriai padės:

• Lengviau administruoti ir atpažinti užsakymus
  • Pirkėjams lengviau sekti savo užsakymus
  • Ebay bus lengviau suteikti gerą klientų aptarnavimą tiek pirkėjams, tiek pardavėjams

Ebay API taip pat bus suderintas su naujais užsakymo numeriais. Pardavėjai ir developeriai turės atnaujinti ebay API versijas.

Final value fee (galutinės vertės mokesčių) pasikeitimai Basic ir Premium parduotuvėms

Pradedant birželio 1, 2019 galutinės vertės mokesčio lubos kyla nuo 250 usd iki 350usd. Anchor ir Enterrise parduotuvėms lubos nesikeičia. (PAstaba: Lubos yra taikomos vienam skelbimui, ne visai sąskaitai)

Final value fee (galutinės vertės mokesčių)  didėjimas pardavėjams, kurie neatitinka reikalavimų

Pradedant birželio 20, 2019 pardavimo mokesčiai bus pakelti pardavėjams kurie turi „very high“ statusą (service metrics) dėl „item not as described“ grąžinimų ir pardavėjams kurie neatitinka reikalavimų (seller dashboard). Papildomas mokestis kils nuo 4 iki 5 proc. Žr. Straipsnį: selling fees article

Pardavėjo apsaugos – Seller Protections

Naujos sukčių pirkėjų apsaugos ir “report” funkcijos atnaujinimas -New abusive buyer protections and reporting feature update

Ebay imasi priemonių prieš sukčius pirkėjus. Jei pirkėjas sukčius ir identifikuotas kaip sukčius viskas , kas gali neigiamai įtakoti jūsų paskyrą bus pašalinta. Nuo šiol “report’inti” pirkėjus galima bus aiškiau  nurodant priežastis.

Sumažintas pardavėjų, kurie naudoja mažmenininkus tiesioginiams siuntimams pirkėjui, matomumas

Pardavėjai, kurie naudoja mažmenininkus ar prekyvietes, kad išsiųstų savo užsakymus pažeidžia drop shipping policy  ir jų skelbimai bus reitinguojami žemiau, taip suteikiant galimybę geriau būti matomiems asmenims turintiems prekes pas save arba “dropshippinantiems” iš didmenininkų.

Saugomi esate ir kitais būdais:

Papildomos apsaugos:

• Neigiamų atsiliepimų ar defektų šalinimas kai prekė pristatyta ir siuntos sekimo numeris tai rodo arba kai dalykai nutinka ne dėl jūsų kaltės pvz. orų ar kurjerio kaltės.
  • Daliniai grąžinimai “return’uose” kai prekės grąžintos atidarytos, naudotos kai siūlote nemokamus grąžinimus.

Daugiau apie tai kaip eBay saugo pardavėjus: Learn more

Jūsų siuntos sekimo istorija svarbi

Šią vasarą bus pristatyta pardavėjo apsauga, kuri remsis jūsų siuntų sekimo numeriais.

Veikiausiai skaitantiems užkliuvo dropshippingo politika – ją aptarsiu sekančiuose straipsniuose.